Eesti riigikeele sajand

Loomise kuupäev 25.01.2019

24. jaanuaril toimus Eesti Teaduste Akadeemia saalis eesti keelele riigikeele staatuse andmise 100. aastapäevale pühendatud konverents "Eesti riigikeele sajand".

Konverentsi avas teaduste akadeemia president Tarmo Soomere. Avaettekande pidas president Kersti Kaljulaid ning tervitusega esines haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Konverentsi põhiettekanded pidasid Tartu Ülikooli professor Martin Ehala teemal „Eesti keel kui hariduskeel“, Uppsala ülikooli professor Raimo Raag teemal „Eesti keel kui rahvusvaheline rahvuskeel“, Tartu Ülikooli professor Urmas Varblane teemal „Eesti keel ja Eesti majandus“ ning Keeleinspektsiooni peadirektor Ilmar Tomusk teemal „Sajand Eesti Vabariigi riigikeelt“.

Konverentsil osalesid ka loovkirjutamise kursuse raames meie kooli 12.d klassi humanitaarharu õpilased.

Konverentsi ettekandeid saab järelvaadata Postimehe veebilehel: LINKlink opens on new page

Viimati muudetud 04.02.2019.