Kaisi Pillart pälvis tunnustuse vabariiklikul õpilaste teadustööde konkursil

Loomise kuupäev 29.04.2021

Vabariiklikul õpilaste teadustööde konkursil esindas edukalt meie kooli Kaisi Pillart (11. klass), kelle praktiline töö „Keiser Baburi elust inspireeritud koomiks” pälvis nii Tartu Ülikooli raamatukogu eriauhinna kui ka Argo kirjastuse eriauhinna.

Kaisi praktilise töö eesmärk oli luua keiser Baburi elust inspireeritud koomiks. Babur (1483-1530) oli Kesk-Aasiast pärit valitseja, kes alistas 1526. aastal esimeses Panipati lahingus Ibrahim Lodi väed, pannes sellega aluse Mogulite impeeriumile ning suurmogulite ajastu algusele Indias. Valminud koomiksit näeb SIITlink opens on new page.

Tänavu jagas Kaisi oma kogemuslugu ka noorteportaalis Teeviit, et julgustada teisigi noori oma andeid proovile panema ja unistusi teoks tegema. Artikkel leitav SIITlink opens on new page.

Kahjuks sarnaselt mullusega ei saanud õpilaste teadusfestival Tartus kohapeal toimuda, sest epidemioloogilised olud seda ei võimaldanud. Selle asemel esitlesid lõppvooru kutsutud õpilased oma töid virtuaalselt.

Kaisi ettekannet näeb SIITlink opens on new page.

Info kõigi õpilaste teadustööde konkursil auhinnatud tööde kohta leiab SIITlink opens on new page.

Palju õnne, Kaisi!!

Täname ka Kaisi juhendajaid Ulla Herkelit ja Anu Mõttust!

Viimati muudetud 29.04.2021.