Koolil on nüüd suur välironimissein ja oma kiikingu kiik!

Loomise kuupäev 01.10.2020

Meie kool on üks väheseid, kui mitte ainus kodumaal, kellel on tänase seisuga lisaks 20 elemendiga madalseikluspargile ka oma välironimissein ja kiikingu kiik. Kooli spordiareen on viimase paari aastaga jõudsalt arenenud ja pakub kooliperele liikumiseks mitmekülgseid, põnevaid ning väljakutsete rohkeid väljundeid.

Spordiareenile paigaldatud ronimissein on 3,5 meetrit kõrge ja 13 meetrit pikk. Tegemist on madalronimisseinaga ja sellel turnimine ei vaja eraldi julgestust. Üks osa seinast on vertikaalne, teine osa viie- ja kolmas 15-kraadise nurga all. Kuna sein on mõlemalt poolt kasutatav, saavad seal ronimist harjutada ka need, kelle oskused pole veel kuigi head.

Ronimisseina projekteeris maastikuarhitekt Gen Mandre, kes on ka ise aktiivne ronimisharrastaja. Tema sõnul saavad ronimisseina kasutada nii lapsed kui ka täiskasvanud. Väljakutseid jagub kõigile, sest seinal on võimalik läbida erinevaid radasid, mille raskusastmeid saab teatud aja tagant muuta.

Lisaks ronimisseinale saab end edaspidi proovile panna kiikingu kiigega kiikumises. Esimesed julged on adrenaliinirohke kogemuse osaliseks juba saanud. Pühapäeval said töötoa käigus kiikumist proovida spordiaktiivi liikmed. Väljakutse on vastu võtnud ka õpilased kehalise kasvatuse tundides.

Kiikingu kiik sai soetatud mõjuva põhjusega. Lisaks sellele, et tegemist on vahendiga, mis aitab huvilistel hirmusid ületada, õpib meie koolis kiikingu naiste maailmarekordi omanik Helga Ehrenbusch (12.d). Helga, kes on kiikunud üle võlli kiigega, mille aiste pikkus on rohkem kui 6 meetrit (6.03m), on õpetajatel kiige tutvustamisega ihu ja hingega sporditundides abiks.

Kõik ronima ja kiikuma!

Meelis Raiend