Vabariikliku õpilasetlejate konkursi Tallinna eelvoor 2022

Loomise kuupäev 28.01.2022

Aeg ja koht

Tallinna 32. Keskkooli korraldatav ülelinnaline konkurss toimub sel korral veebipõhiselt.
Konkursile video esitamise tähtaeg: 31. jaanuar 2022.

Žürii vaatab üle õpilasetlejate esitatud videod ja annab oma otsustest teada reaalajas toimuval veebikohtumisel Zoomi keskkonnas 3. veebruaril 2022.

Osavõtjad

Põhikoolide, gümnaasiumide ja põhiharidusel baseeruvate kutsekoolide õpilased.
Konkurss toimub kolmes vanuseastmes: 4.–6. klass, 7.–9. klass, 10.–12. klass

Korraldus ja tingimused

Iga esineja esitab videos peast ühe luuletuse ja ühe proosapala.
Esitada võib nii eesti kui ka välisautorite eestikeelset loomingut.

• 4.–6. klassi õpilaste kahe pala esituse aeg kokku võib olla kuni 5 minutit.
  • 7.–9. klassi õpilaste kahe pala esituse aeg kokku võib olla kuni 7 minutit.
  • 10.–12. klassi õpilaste kahe pala esituse aeg kokku võib olla kuni 9 minutit.

Igast koolist ootame võistlema igas vanuseastmes üht õpilasetlejat

Koolid, kelle õpilane pälvis eelmise aasta konkursil Tallinna laureaadi tiitli, võivad soovi korral vastavas vanuseastmes registreerida kaks õpilasetlejat.
See võimalus on sel aastal:

• 4.–6. klass – Vanalinna Hariduskolleegiumil, Tallinna Õismäe Vene Lütseumil, Tallinna 32. Keskkoolil.
  • 7.–9. klass – Tallinna Kristiine Gümnaasiumil, Tallinna Õismäe Vene Lütseumil, Tallinna 32. Keskkoolil.
  • 10.–12. klass – Tallinna Nõmme Gümnaasiumil, Tallinna 32. Keskkoolil.

Esinejate videod on oodatud kuni 31. jaanuarini 2022 (kaasa arvatud).

Video ei pea olema veebis avalik, küll aga peab olema võimalik seda esitatud lingilt ajavahemikul 31.01-04.02.2022 vaadata. Video filmimisel tasub pöörata tähelepanu helikvaliteedile. Samuti on mõistlikum, kui video filmib üles õpetaja või keegi teine, mitte õpilane ise. Sellisel juhul saab esineja kaamera ees seistes rahulikult keskenduda tekstide esitamisele.

Hindamine

Konkursil esinejaid hindab asjatundlik žürii.
Žürii hinnangut ei mõjuta video kvaliteet, vaid esitus ise.

Žürii annab tagasisidet ja teavitab oma otsustest reaalajas toimuval veebikohtumisel Zoomi keskkonnas 3. veebruaril 2022. Konkursil osalevate õpilasteni ja nende juhendajateni jõuab Zoomi link meilitsi hiljemalt sama päeva hommikul.

Konkursi võitjad osalevad Eesti õpilasetlejate riigikonkursil, mis toimub 11. veebruaril 2022 Sõmeru Põhikoolis Lääne-Virumaal (juhul, kui epidemioloogiline olukord seda võimaldab).
Tallinna Haridusamet autasustab vanuserühmade parimaid, autasud toimetatakse koolidesse kohapeale. Organiseeritakse  ka Tallinna parimate transport Sõmerusse.

Registreerimine

Konkursil osalemiseks palume registreeruda ja esitada video hiljemalt 31. jaanuariks 2022 (k.a) lingil: https://forms.gle/SGZh9DXv1qdJMd2r9link opens on new page
Video üleslaadimisel palun kontrollida, et videot peab olema võimalik esitatud lingilt, ajavahemikul 31.01-04.02.2022, vaadata.

Olete oodatud!

Viimati muudetud 30.01.2022.