8ndikud Türgis lastefestivalil Eestit esindamas

Loomise kuupäev 09.05.2024

Kevadisel koolivaheajal külastasid meie kooli 8. klassi õpilased Rando Karin, Leelo Luhomaa, Marion Mandelkorn, Elise Unt, Kennet Vaha ja Marie Purge koos õpetaja Anni Väliga Türgi lääneosas Aydıni linnas asuvat Özel Aydın Değişim Koleji erakooli. Külastus toimus seoses Türgis igal aastal 23. aprillil korraldatava lastefestivaliga, millele pani 1920. aastal aluse nende vabariigi looja ja siiani palavalt armastatud riigijuht Mustafa Kemal Atatürk.

Lastefestivali raames kutsuvad koolid endale külalisi ka välismaalt. Luuakse uusi sõprussuhteid, tutvustatakse oma kultuuri, rahvatantse ja laule ning veedetakse lihtsalt lõbusalt aega. Lisaks meie grupile oli seekord külas ka kaks gruppi Rumeeniast, üks Transilvaania piirkonnast Sighișoarast ning teine Moldova piiri äärest Iașist.

Meie grupp reisis Türki juba 19. aprilli õhtul ning kui siin Eestimaal ootamatult paks lumi maha sadas, nautisime meie kaugel maal soojust ja päikesepaistet. Meie reis oli eriti seiklusrikas, kuna vaheaja tõttu reisisime esmalt bussiga Riiga ja sealt läksime alles lennuki peale (Riia-Istanbul-Izmir) ning edasi veel tund aega bussisõitu. Tagasi tulime sama teekonda pidi.

Õpilased majutati kohalikesse  peredesse, kes nad väga soojalt vastu võtsid. Meie noored olid hästi hoitud ja tundsid ennast väga mugavalt. Kohalike õpilastega tekkisid ka kohe tugevad sõprussuhted, mida loodetakse ka edaspidi alal hoida. Juba arutatakse vastukülaskäike. Oleme arutanud ka nii Türgi kui ka Rumeenia külaliste kutsumist oma kooli, samuti ka Rumeeniasse külla minemist. Kindlasti soovivad õpilased Türki kunagi tagasi minna, sest seal on nad koos peredega lahkesti oodatud.

Kohapeal viibisime koolimajas, meile korraldati väljasõite, toimus rongkäik ja esinemine koolihoovis, käisime kohtumas nii maavanema kui ka linnapeaga. Õhtuti käisid meie noored koos kohalikega linna peal aega veetmas. Käidi kohvikus, tantsimas, põgenemistoas.

Esinemiseks valisime me Kaera-Jaani tantsu, kuna meie grupis ei olnud päris rahvatantsijaid, ent saime sellega kenasti hakkama.

Kokkuvõttes võib öelda, et reis õnnestus täielikult. Meie õpilased said kõigiga hästi läbi ja esindasid nii meie kooli kui ka riiki edukalt. Samuti loodame, et loodud sõprussuhted peavad ajale vastu. Mälestused päikselisest ja meeleolukast reisist on kindlasti kustumatud.

Viimati muudetud 09.05.2024.