Kirjandusklubi osales Liivi konverentsil Alatskivil

Loomise kuupäev 03.05.2024

30. aprillil võttis meie kooli kirjandusklubi osa Juhan Liivi 160. sünniaastapäevale pühendatud konverentsist Alatskivil.

Sisukas konverents aitas teadvustada Liivi positsiooni eesti kultuuri keskmes ja maailmkirjanduse lävel. Hiljem anti üle Juhan Liivi luuleauhind, mille sel aastal pälvis Kalju Kruusa*. Pärast seda mindi koos Alatskivi kalmistule, kus laureaat süütas traditsioonilise küünla Juhan Liivi haual ning loeti koos "Kui tume veel kauaks ka sinu maa...". Edasi kulges päikseline pärastlõuna rõõmsas vaimus Liivi muuseumis tordi ja vestlusega. Päev  lõppes kontserdiga. Kammerkoor Head Ööd, Vend esitas Pärt Uusbergi Liivi luulele kirjutatud muusikat. See oli väga sügav ja liigutav kogemus.

Sündmust väisas ka president Alar Karis, kellele saime meie kirjandusklubi tegemisi tutvustada.

Kirjandusele pühendatud päeva võib kokku võtta 10.d Valteri tõdemusega, et oli lootus, et tuleb tore päev, aga tuli hoopis ootamatult võimas.

Juhan Liiv – võimas, Pärt Uusberg ja Head Ööd, Vend – võimas!

Täname kooli, et eksklusiivne käik võimalikuks sai.

Ja oleme rõõmsad bussifirma Luule Reisid üle.

Kristina Jantson

kirjandusklubi eestvedaja

* Võiduluuletus

"Ära hommikul päri"

Kalju Kruusa

Ära hommikul päri, kellele helistatakse äratuskella:
   seda helistatakse
   ikka ja jälle sulle.

Hommikust peale aeg lendab linnutiivul –
   ikka lõunasse,
lõunast ikka õhtusse ja õhtust lendub öösse.

Viimati muudetud 03.05.2024.