Reklaamist, propagandast ja enesearmastusest tänavusel @32 noortekonverentsil

Loomise kuupäev 07.05.2024

3. mail korraldasid meie kooli kultuuriruumi õpilased @32 noortekonverentsi juba viiendat aastat. Konverents kujutab endast TED-talk stiilis ettekandeid, mida esitavad nii asjatundjad kui ka meie oma kooli õpilased. Sel korral olid kõik inimesed meie kooliga ka tihedalt seotud: õpetajad, lapsevanem ja vilistlased.

Konverentsi esinejatele saime kokku panna tänukotikesed tänu meie sponsoritele kelleks olid: Vabamu, Eesti Noorsooteater, Tallinna Botaanikaaed, Ajaloomuuseum ja Kino Sõprus.

Esimesena kõneles 11.d klassi ja kultuuriruumi aine õpilane Kevin Sõmerik teemal: Langesid järjekordselt reklaamiohvriks? Saime teada, kuidas reklaamid meid igapäevaselt alateadlikult terroriseerivad ja mõjutavad. Siis esines Heiki Sõmerik, kes on agentuuri AdGorilla omanik ja loovjuht. Heiki on olnud reklaami ja turundusega seotud tänaseks juba 20 aastat. Lähemalt rääkis ta sellest, mis on reklaam, mis on hea reklaam ning mis on reklaami ja turunduse vahe.

Siis astus publiku ette Rene Rässa, kes on töötanud Kaitseministeeriumi valitsemisalas 15 aastat ja sellest 8 aastat olnud ka riigikaitseõpetaja ning seda ka meie koolis. Tänaseks päevaks on tema peamine ülesanne tõsta noorte teadlikkust riigikaitsevaldkonnast. Tema järel esines Delfi uuriva ja faktikontrolli toimetuse ajakirjanik ning 32. keskkooli ajakirjandusõpetaja ja vilistlane Kaili Malts. Igapäevatöös keskendub ta faktikontrollile ja valeinfo uurimisele. Konverentsil rääkis ta lähemalt Vene propagandast ja valeinfo levikust.

Sellest kuidas mitte olla mõjutatud teiste arvamusest rääkis 11.a klassi ja kultuuriruumi aine õpilane Jaagup Lubi enda kogemuse kaudu. Viimaseks kõnelejaks oli vilistlane, laulja ja laulukirjutaja Inger Fridolin. Tema rääkis sellest, kuidas jääda iseendaks ja säilitada enesekindlus karjääriredelil.

Selline oli meie selleaastane konverents. Aitäh publikule, kes jätkuvalt ootab meie iga-aastast üsna noort traditsiooniks kujunenud konverentsi. Aasta pärast ootame aga juba kõiki uuesti kuulama uusi teemasid ja esinejaid!

Kultuuriruumi õpilased ja õpetaja Kristel Kubber

Fotode autor on Karmen Arumeel