Projekt „Noored maale IV“ ehk maal elamise majandusmotivaatorid

Loomise kuupäev 30.10.2020

Uued Tallinna 32. Keskkooli 10. klassi majandusõpilased jätkavad õpetaja Tiina Saare juhendamisel koostööprojekti "Noored maale". Sama projekt mullu sügisel praeguste 12.b klassi õpilastega pälvis sel sügisel Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioonilt Andras tunnustuse Läänemaa aasta õpitegu 2020.

27. oktoobril kohtusid õpilased ja kogukondade esindajad Läänemaal Haeska külas Tänava talus. Tänava talu peremees Margus Maripuu tutvustas alustuseks oma tegevuste põhjal noore pere ettevõtluskogemust maal. Seejärel jagunesid noored töörühmadesse.

Sel korral esindasid kogukondi noored külaseltside ja külade esindajad: Svea Stamberg (Pusku külavanem), Ingrid Rink (Puise külaseltsi esindaja), Kaarel ja Kadi Koit (Haeska küla Tika talu noored) ning Maarja Magnus (Parila seltsi esindaja).

Rühmatöö sisuks oli arutleda, milliseid töökohti võiks paikkonnas olemas olla, mis teeb elamise maal huvitavaks ja eriliseks, miks noored tulevad linnast maale ning, mis on tänased probleemid.
Pärast Tänava talu peremehe valmistatud maitsvat lõunasööki külastasid noored Tika talu loomekoda, kus külalisi oli ootamas perenaine Aime Koit. Külaskäigu lõpetuseks viisid Maarja ja Svea linnanoored veel ka väikesele ringreisile.

Esimese koostööpäeva tulemusena ja ka majandustundides kuuldu põhjal valivad ja rajavad õpilaste töörühmad  põhjal paikkonnale sobiliku ettevõtte ning loovad toote või teenuse prototüübi. Töid esitlema tulles teevad koolinoored kogukondade esindajatele ettepanekuid, kuidas paikkonda atraktiivselt tutvustada, ning toovad esile, milliseid väärtusi märkasid linnanoored maakohas elamiseks ja töötamiseks.

Jääme põnevusega ootama noorte seekordseid ideid ja ettepanekuid.

Aitäh Läänemaa väikeettevõtjatele ja õpetaja Tiina Saarele vahva koostööprojekti eest!

Viimati muudetud 30.10.2020.