Käimas on nutikuu. Just nüüd on paras aeg võtta pisut aega ja mõelda, millal, miks ja kuidas me nutiseadmeid kasutame. Nutiseadmeid saab kasutada õppimiseks, millegi loomiseks, töö tegemiseks, aga ka lihtsalt aja kulutamiseks, niisama tühja pilguga ekraanil olevate piltide kerimiseks.
Kas oled kohanud kedagi, kes on langenud nutisõltuvuse lõksu? Äkki oled ise sellesse lõksu langenud?
Kui igaüks meist aitaks nutikuul vabaneda vähemalt ühel inimesel nutisõltuvusest, muutuks maailm palju paremaks paigaks.
Kuidas nutisõltuvusest lahti saada? Siin on kolm soovitust, mis on abiks nutisõltuvusest vabanemisel.
-
Piira ekraaniaega. Pane nutiseade hääletuks ja endast eemale kindlasse kohta, kui teed vajalikke asju: õpid koolis või kodus, sööd, puhkad, paned järgmise päeva asju koolikotti või teed midagi muud vajalikku.
-
Leia selliseid tegevusi, et oleks põhjust nutiseade käest ära panna. Näiteks mine õue või parki, suhtle sõpradega päris maailmas, tee midagi huvitavat.
-
Õpi kasutama nutiseadet vastutustundlikult seal, kus see on mõistlik.
Mõistlik on vaadata nutiseadmest tunniplaani, hindeid, teateid, ülesandeid. Samuti on mõistlik Playboxil endast ja sõpradest mälestuseks pilte teha. Kas teadsid, et eKooli saab endale ka ise ülesandeid lisada? Kui oled tunnis kohal ja mõtled kaasa, siis märkad kindlasti, kui õpetaja ütleb, mida kodus õppida või harjutada tuleb. Mõistlik on kodutööd ise endale päevikusse, märkmikku või eKooli kirja panna. Kas tead, et vanasti märkisid õpilased ise oma kodutööd päevikusse ning vajalik sai õpitud?
NUTIKUU VÄLJAKUTSE
8.-12. aprillil kirjutavad õpilased ise oma koduülesanded õpilaspäevikusse, märkmikku või eKooli.
NB! Keskkonda eKool saavad kõik endale ülesandeid lisada ning neid ülesandeid näeb ainult sisestaja ise (muidugi kui ta oli oma kontoga eKooli sisse logitud). Juhend ülesande sisestamisekslink opens on new page
NB! Kui keegi puudub, siis saab eKoolist alati õpetaja sisestatud tunnikirjeldusest teada, mida tunnis õpiti.
NB! Loomulikult lisavad õpetajad eKooli tunnikirjeldused, kontrolltööd ja hindelised ülesanded. Ülesanded, mida kodus õppida, harjutada või mida kaasa võtta, paneb igaüks ise kirja.