Avatud Ühiskonna Foorum "Kliimamuutused ja ränne" toimus sel aastal 29. septembril Tallinnas Fotografiskas koostöös MTÜ Mondoga. Sündmuse eesmärk oli aidata kaasa kliima-, keskkonna- ja rändealase kirjaoskuse parandamisele ühiskonnas ning eelkõige anda noortele võimalus oma tuleviku osas kaasa rääkida.
Foorumi peaesinejaks oli Kanada sotsiaalantropoloog professor Mark Nuttall, kes on uurimistööd teinud Gröönimaal, Alaskal, Kanadas, Soomes, Šotimaal ja Walesis ning keda huvitavad muu hulgas ilmastiku ja kliima antropoloogia ja keskkonnaajalugu, keskkonnamuutused ning identiteedid ja piirialad. Professor Mark Nutalliga vestles Eesti Vabariigi endine president Kersti Kaljulaid, millele järgnes arutelu, kus lisaks Mark Nuttallile osalesid veel Euroopa Komisjoni asepresidendi Frans Timmermansi diplomaatiline vanemnõunik Anthony Agotha, ettevõtja ja jätkusuutliku investeerimisplatvormi Grünfin asutaja Triin Hertmann ning Eesti kliimaaktivist Kertu Birgit Anton. Arutelu juhtis inimgeograaf ja Tallinna Tehnikaülikooli rohelise ülemineku prorektor professor Helen Sooväli-Sepping.
Foorumi teine osa keskendus noorte kliimaaktivismile. Uuriti, mis motiveerib noori globaalsetes küsimustes nagu kliimamuutused ja ränne, midagi ette võtma ja milline aktivism võib tuua ühiskonnas muutusi, kuidas tulla toime hirmu ja ärevusega, mis võivad ümbritseda kliima- ja rändeküsimusi ning kuidas luua positiivseid tulevikuväljavaateid. Samuti seda, kas segaste sõnumite ajastul peaks kliimaõpetus olema osa iga kooli õppekavast. Arutelu juhtis laulja ja muusik Marten Kuningas. Panelistidena astusid üles noorteaktivist Dominika Lasota (Poola), Eesti noorteaktivist Alesja Jagolnik, Tallinna 32. Keskkooli õpetaja ning Tallinna Aasta põhikooli õpetaja 2018 ja 2019 Maarit Jõemägi; tulevane sotsiaalteadlane ning TÜ Ühiskonnateaduste instituudi kestliku ülemineku doktorant Kaisa Jõgeva.
Suur aitäh õpetaja Maaritile kooli esindamise ja maailmahariduslikul teemal sõna võtmast!
Viimati muudetud 14.10.2022.