Ajalooaktiivi esimene väljasõit Läänemaale

Loomise kuupäev 05.10.2021

Laupäeval, 25. septembril toimus hiljuti loodud ajalooaktiivi esimene väljasõit Haapsalusse, kus tutvuti SA Läänemaa muuseumid vahendusel Haapsalu ajalooga.

Päev algas kooli juures kogunemisega, kust väljuti bussiga. Teel Haapsalu poole tehti esimene peatus kunstnik Ants Laikmaa majamuuseumis. Tutvuti maalikunstniku elu- ja loomingulooga, samuti külastati kunstniku hauaplatsi.

Haapsalus tehti lühike külaskäik Haapsalu raekotta, kus sai tutvuda linna ajalooga ning selle kuulsa ravimudaga. Muuseumist väljudes jalutati pormenaadil ning kõlaojas nauditi ajalooaktiivi noorimate liikmete spontaanset etteastet.

Pärast lõunapausi külastati Haapsalu linnust. Giid jagas kohalolijatele teadmisi Haapsalust ja selle elanikest keskajal, linnusest, toomikirikust ja Valge Daami legendist. Viimasena said õpilased tutvuda keskaegsete relvadega ja kaitsevarustusega linnuse arsenalis ning nii mõndagi neist ise käes hoida või selga panna. Pärast linnusemuuseumi käidi ka ära linnusemüüril, kust avanes vaade Haapsalu linnale.

Järgmisena kulges grupp Astrid Lindgreni raamatuid illustreerinud kunagise haapsallase Ilon Wiklandi elust rääkivasse muuseumisse - Iloni Imedemaale. Seal sai tutvuda kunstniku ning tema loomingu ja elulooga.

Seejärel koguneti kokku ning toimus ajalooaktiivi esimene koosolek. Põhiliseks vestlusteemaks olid ideed tuleviku osas. Pika arutluse järel leiti kaks suuremat sündmust, mille korraldamine oleks aktiivi jaoks teostatav. Esimene neist on Eesti vabariigi 104. aastapäeva paiku. Teine on näitus nõukogudeaegsetest piltidest, mida kavatsetakse korraldada bastionikäikudes. Leiti ka teisi ideid ning ehk saab korraldatud juba sel õppeaastal nii mõnigi nendest.

Pärast koosoleku lõppu oli umbes poolteist tundi vaba aega, mil sai linnaga iseseisvalt tutvuda. Enamik sisustas vaba aja õhtusöögiga. Loo autor sõi õhtust Müüriääre kohvikus, mille toitu ta vägagi soovitab Haapsalu külastajatele.

Pärast vaba aega koguneti uuesti kokku bussi juures ja hakati tagasi Tallinna poole liikuma. Päev lõppeski kooli juurde jõudmisega poole kaheksa paiku õhtul.

Aitäh kõigile õpetajatele, kes seda lahedat sündmust aitasid korraldada!
Samuti aitäh kõigile õpilastele, kes oma vabast ajast otsustasid väljasõidul osaleda!

Jakob Õunpuu 11.A

Viimati muudetud 05.10.2021.