Isad on eeskujud

Loomise kuupäev 19.11.2021

12. novembril valmistusid algklasside õpilased isadepäevaks. Hoogsalt meisterdati kaarte ja nuputati, milliseid üllatusi isadele teha.

2.a klassis tähistati isadepäeva aga koos külalisega. Zoomi vahendusel leidis aset tore kohtumine. Külla tuli lapsevanem Andres Eirand, kes oli valinud tunni teemaks spordi ja sportimise. Lapsed said uusi teadmisi olümpiamängude ajaloost ja Eesti kuulsatest olümpiavõitjatest. Kui lastelt küsiti viimastel Tokyo olümpiamängudel osalenud  Eesti sangarite kohta, siis ei jäänud 2.a lapsed jänni ja oskasid uhkelt nimetada meie tublisid naisvehklejaid. Andres Eirand on ise olnud edukas sportlane moodsas viievõistluses ja rääkis lastele, kuidas algas tema teekond spordini ja milliseid seiklusi oli tema sportlasekarjääris. Samuti oli juttu sellest, mida kõike head spordiga tegelemine inimesele teeb: tugevdab ja karastab tervist, õpetab elus pingutama ja kasvatab tahtejõudu oma eesmärkide saavutamiseks, õpetab meeskonnatööd ja ausust, samuti aja planeerimist. Juttu tuli ka teisest 2.a klassi isast Tanel Kurbasest, kel praegu käsil särav korvpallurikarjäär.

Veel räägiti praegustest kuulsamatest Eesti sportlastest Ott Tänakust ja Anett Kontaveidist, kelle tegemistega olid lapsed üsna hästi kursis. Ralfi isa Andres Eirand rääkis, et praegu meeldib talle üle kõige oma kolme pojaga kodus koos tegutseda ja jalgpalli mängida ning rattaga sõitmas käia. Rattasõidu ajal tuleb loomulikult kiivrit kanda ja ohutult liigelda.

2.a klassile meeldis kohtumine Ralfi isaga väga. Oleme talle väga tänulikud, et oma tööde ja tegemiste kõrvalt leidis ta aega nii toreda tunni jaoks!

2. a klass ja õpetaja Marge Lossmann

Viimati muudetud 19.11.2021.