Kirjandushuviliste gümnasistide seminaripäev Liivi muuseumis

Loomise kuupäev 29.05.2023

Lille unenägu on ta õis*

22. mail käis kirjandushuviliste gümnasistide seltskond, kellest enamik on koondunud õpetaja Kristina Jantsoni valikkursusele “Kirjandus 21. sajandil”, Peipsi ääres Juhan Liivi muuseumis seminaripäeval.

Muuseumis võttis meid vastu ning tegi 3-tunnise kaasakiskuva ja inspireeriva seminar-maratoni Tartu Ülikooli maailmakirjanduse doktorant ja Liivi muuseumi teadur Tanar Kirs. Teemaks Juhan Liivi elu, looming ning kuvand eesti kirjandusloos. Päeva teises pooles analüüsisime koos Liivi tekste.

Juhan Liivi luule on Kirsi sõnul vaadeldav maailmakirjanduse kontekstis ning vaieldav on üldiselt levinud käsitlus Liivist kui “metsgeeniusest ja vaimuhaigest luuleimest”. Kirs lõi huvitava paralleeli Juhan Liivi luule ja Arvo Pärdi heliloomingu vahele, mis mõlemad imevähese, aga täpselt valituga tabavad otse südamesse.

Meie süda sai igatahes tabatud ja vaimurikkusest lummatud. Oleme tänulikud oma koolile, kes aitas nõnda eksklusiivse õppekäigu teoks teha.

õpetaja Kristina Jantson

*Juhan Liivi üherealine luuletus
** Küsimus: milline seos on meie koolil Liivi muuseumiga? Vastus leia siitlink opens on new page.

Viimati muudetud 29.05.2023.