Maailmapäevad alustavad: 30.11 algkool

Loomise kuupäev 30.11.2020

Tallinna 32. Keskkoolis toimuvad kolmandat aastat järjest ülekoolilised maailmapäevad. Sel korral keskendume rändele ja kliimamuutustele. 

Maailmapäevad toimuvad sel aastal kolmel päeval kooliastmeti. Traditsiooniliselt on iga maailmapäeva hommikul 2. tunni ajal KAE ehk kestliku arengu eesmärkidele pühandatud koolitund, mille viib läbi aineõpetaja oma ainest lähtuvalt. 

Esmaspäeval, 30. novembril alustame algkooli maailmapäevaga, mis keskendub kliimale ja muutuvale loodusele.

1. klass tutvub muutuva loodusega oma vanemate/vanavanemate talviseid pilte uurides.
2. klass paneb kirja oma vanemate/vanavanemate jutustusi seoses talviste tegevustega. 
Noorimad õpilased saavad nii võrrelda, kuidas ajas muutunud talv pildis ja lugudes. Kas on see samasugune praegu või on toimunud ka muutusi?
3. klass annab ühise panuse kodanikuteadusesse ja klassiõpetajate eestvedamisel kogutakse koolihoovist andmeid eri liikide kohta ja sisestatakse need iNaturalist andmebaasi. Samuti tuleb 3. klassidele külla keskkonnaantropoloog Joonas Plaan.
4. klass tuleb külla lapsevanem ja sünoptik Ele Pedassaar, kes tutvustab neile ohtlike ilmanähtusi.

Maailmapäevade raames tasub külastada II korrusel rändnäitust “Metsik loodus”, mis on huvilistele avatud 30.11-18.12.2020. Koolitelerites on temaatilised videoklipid. Seekordsetel maailmapäevadel taas kõlavad tavapärasest teisiti ka koolikellad.

Mäletatavasti alustasime  juba 28. oktoobril rännakuga maailmapäevade suunas ning esitasime klassidele kaks väljakutset, milles said õpilased ja koolitöötajad näidata üles hoolivust keskkonna vastu ning liikuma kutsuvale koolile kohaselt rõõmuga ja keskkonnateadlikumalt liikuda. Peatselt on tulemas väljakutsete kokkuvõtted ja usinamad saavad tunnustatud. 

Maailmapäevad toimuvad MTÜ Mondo maailmapäevade konkursi raames, mida rahastavad Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest ning Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusprogramm. 

Palju maailmamuutvaid kogemusi!
Maailmapäevade korraldajate nimel
Maarit Jõemägi

Plakati autorid Oskar Suurorg ja Robin Lek 10. c

Viimati muudetud 01.12.2020.