Meie armsad õpetajad!

Loomise kuupäev 11.10.2024

4. oktoobril tähistasime taaskord õpetajate päeva. Hommikul tervitas kooliperet uksel rõõmsameelne libajuhtkond, kes ka hilinejatele libakäskkirju jagas. Puudu oli vaid libaFreddi, kes autojuhtide parkimislubasid kontrollis. Siis kui libaõpetajad kell 8.00 tunde alustasid, kogunesid päris õpetajad võimlasse ja panid vaimu valmis Tallinna 32. Keskkooli Õpetajate Olümpiaks, kus pandi end proovile mitmetel aladel, näiteks selgitasime välja kõige kiiremad kahtede kirjutajad ja kõige häälekamad kisakõrid. Hiljem tehti natuke ka mõttesporti ehk tegime kindlaks, kes õpetajatest on kõige kultuuritaibukamad.

Koolipäeva tegid lõbusaks ka mitmed tegevusterohked vahetunnid. Teisel vahetunnil oli õpilastel võimalus vaadata, kuidas libajuhtkond katsetab kätt lima tegemisel. Sellele järgneval vahetunnil lahutas koolipere meelt libaVessiku ja libaMerigani tuline ning pisut verine võitlus, mis lõppes taaskord sõbraliku viigiga. Vahetunnitegevustele pani punkti libaFreddi ja libaMarguse reiv, kus üllatusesinejana astus üles ka libaKristel. Kuid toimus ka mitmeid spontaanseid tegevusi, näiteks libaMaretite Taukari reiv. Lisaks saatsid tundi ja tunnist vahetundi erilised koolikellad.

Põnev koolipäev möödus kiiresti ja oligi aeg õpetajate galaks. Kui abituurium ja õpetajad juba vagusi gala algust ootasid, oli libajuhtkonnal veel koolipeal tegemist, seega nemad saabusid aulasse stiilselt hilinedes, samal ajal said kõik saalisviibijad jälgida otseülekandest kuidas libajuhtkond aulasse tormab. LibaFreddile ja LibaMargusele suruti kätte mikrofonid ja gala võis pisut kohmetute õhtujuhtide juhatamisel alata. Galat alustasime päris direktori kõne ja tunnustustega, millele järgnesid noorteparlamendi ja abituuriumi tunnustused. Kui armsad õpetajad olid tänatud, siis saime näha lühisaadet sellest, mida õpetajad tegelikult teevad, kui õpilasi koolis pole ja kuidas libaKatrin Lust käis koolis müstilist Freddi kadunud võileiva juhtumit lahendamas. Oma tänuavaldused Tallinna 32. Keskkooli õpetajatele said edastada ka vilistlaskogu juht Evaliis Läll ja hoolekogu esimees Robert Lippin. Kõne pidas ka libaMerigan, kes andis samuti üle abituuriumi poolt õpetajatele valmistatud kingi - kella, mida kaunistab iga viimse kui ühe 52. lennu õpilase nägu. Gala ei möödunud viperusteta, vahepeal tormasid sisse põhikooli õpilased, kes soovisid aulas kulli mängida ja koristaja, kes libaMerigani kõne ajal põrandat pühkima tuli. Kõige ootamatum üllatus oli aga libaõpetajate rahvatantsuproov. Peale seda, kui õhtujuhid said libaKristelilt signaali, et nüüd oleks õige aeg galale punkt panna, saatsid noormehed õpetajad õpetajate tuppa, kus ootas neid rikkalik suupistevalik ja kõrvu paitas abituriendi Jaanika Valgu ilus lauluhääl. Teda saatis kitarril 11.d klassi õpilane Nora Kivimägi. Päevakangelased said veeta aega omakeskis ning muljetada möödunud päevast.

Ülevaade 4. oktoobril tituleeritud õpetajatest on allpool.

Abituurium andis välja järgmised tiitlid: (auhinnatud õpetajad said lisaks suurele aplausile premeeritud ka karikatuuridega, mille autoriks oli meie kooli vilistlane Inger Karjus)

Ülle Aviste - kõige keerulisem saiake
Alina Litovkina - cамый сладкий лучик солнца (kõige armsam päiksekiir)
Anne Almet - tõeline α emane
Kaspar Rumm - parem kui rumm
Merit Baranin - aasta telestaar/top influencer
Kristina Jantson - lüürika jumalanna
Kaire Lõhmus - keeduklaasi kapten
Anu Mõttus - kõige värvikam jutuvestja
Sharlote Marleen Kõverik - aasta duracelli jänes
Eha Aare - stiilietalon

Noorteparlament tänas tiitlitega järgmisi õpetajaid: (tänukirjadele lisaks said õpetajad puidust võtmehoidjad)

Rita Laur-Reinumägi - kõige töökam
Marko Kiisa - kõige ettevõtlikum
Irja Lippmaa - kõige eeskujulikum
Margus Laanemäe - kõige viisakam
Eret Hünninen - kõige mõistvam
Marge Punt - kõige südamlikum
Siiri Mets - kõige sportlikum
Maarit Jõemägi - kõige rahulikum
Gea Ensling - kõige humoorikam
Anu Mõttus - kõige motiveerivam

Direktor tõi esile õpetajad:

Hea õpetaja 2024 - Maria Stepanova, Irja Lippmaa, Merit Baranin
Hea klassijuhataja 2024 - Niina Veisman
Elutööpreemia - Merike Leitmäe

Hoolekogu tiitel lapsevanemate nimel, mille andis üle hoolekogu esimees Robert Lippin:

Kõige suurem sõber - Kaire Lõhek

Lisaks pälvisid järgnevad õpetajad tunnustused ka Tallinna linnalt:

Aasta huvialaõpetaja 2024 - Eva Kalbus
Aasta gümnaasiumiõpetaja 2024 - Merit Baranin
Aasta klassijuhataja 2024 - Kerstin Vessik
Aasta haridustehnoloog 2024 - Anne Tiits

Uudise foto on teinud Meribel Handsmitt.

Aitäh, kallid õpetajad!
52. lend