Neidude liikumistunde külastas maailmameister Rasmus Metsamaa

Loomise kuupäev 19.09.2024

Sellel nädalal külastas gümnaasiumi neidude liikumistunde kettagolfi mängija Rasmus Metsamaa. Liikumisõpetaja Meelis Raiendi õpilased said mitmekordse Eesti meistri ja samuti võistkondliku maailmameistri käe all tasemel kogemuse.

Rasmus andis noortele ülevaate kettagolfi olemusest ja tehnikast. Neiud said kõik proovida erinevaid visketehnikaid ja ühtlasi läbida üheksakorvilist rada. Kusjuures rada sai nii kooli territooriumil kui ka selle ümbruses loodud kooli oma korvidega. Esmakordselt sai rada laetud veebi (discgolfmetrix). See andis õpilastele hea võimaluse nii enda kui ka teiste tulemusi jooksvalt veebis jälgida.

Kokku tegi kettagolfi projektis kaasa 111 õpilast. Neiud mängisid paarismängu ja samuti võisteldi. Kolm parimat paari olid:

I koht Berit Guzas ja Marje Ehastu (12.b)
II koht Heleri Kuhi ja Lisanna Toomik (10.b)
III koht Uljana-Anna Mihhailova, Eva-Lia Braun, Hanna Paglant (11.a)

Eestis on hetkeseisuga lausa üle 210 kettagolfi raja ja üle 60 000 harrastaja! Tuntumaiks Eesti kettagolfi mängijaks võib hetkeseisuga pidada Kristin Tattarit, kes on kahekordne maailmameister. Mainimist väärib ka see, et Eesti taotleb 2026 aastaks kettagolfi maailmameistrivõistluste korraldamise õigust.

Rasmus Metsamaa tegemiste kohta saab lugeda www.rasmusmetsamaa.eelink opens on new page

Viimati muudetud 19.09.2024.