Tänavu on kõige kultuuritaibukamad meie õpetajad

Loomise kuupäev 04.06.2024

Teisipäeval, 4. juunil toimus Kultuuritaibu 15. hooaja finaalmäng.

Finaali pääsesid tänavu läbi aasta kestnud turniiri viis edukamat meeskonda: 11.a Ajameelsed, 11.d Deevitamiinid, 12.a Ajaraiskajad, 12.d Diskodeekad ja õpetajate esindus Õpsid.

Finaalis tuli pildiülesandes ära tunda tuntud inimesed, nuputamisülesandes luua seoseid ilukirjanduslike teoste, nende autorite ja pälvitud autasude vahel ning kasutada oma nutikust, et leida viimases voorus vastus kõikvõimalikele silmaringiküsimustele.

Finaalvooru küsimused-vastused leiab SIITlink opens on new page.

Teadmiste proov oli päris tasavägine, aga ka sündmusterohke, sest pärast I vooru tekkinud edetabel läks uppi II vooruga. Õnneks III voor tõi selguse ning vastupidiselt mullusele lisaülesandeid kellelegi anda ei tulnud. Finaalvooru tulemused leiab SIITlink opens on new page.

Auhinnalised kohad jagunesid tänavu järgmiselt:

I koht  Õpsid - Eveli Habakuk, Anni Väli, Katrin Linnap
II koht  11.d Diskodeekad - Annaliis Koemets, Maria Mändmets, Birke Mirell Pahapill
III koht  12.a Ajaraiskajad - Karmen Mäekivi, Dorian Tamm, Mia Urba
IV-V koht  11.a Ajameelsed - Tanel Otto, Inger Helmi Saar, Jaanika Valk - ja 12.d Diskodeekad - Mia Sofia Kivirand, Bethriin Pilv, Martha Mia Veelmaa

Auhinnad panid tänavustele finalistidele välja SA Kultuurileht, väärtkinod Artis ja Sõprus, Eesti Hoiuraamatukogu ning Tallinna 32. Keskkool.
Kultuurse auhinnata ei lahkunud võistlejatest keegi.

Palju õnne võitjameeskondadele!
Aitäh kõigile osavõtjatele!
Suur aitäh ka aktiivsele publikule ning korraldajatele ehk eesti keele ja kultuuri ainekomisjonile!

Kultuuritaip läheb nüüd suvepuhkusele.
Uute kultuursete kohtumisteni!

Kerstin Vessik