17. veebruar on ajaloopäev

Loomise kuupäev 13.02.2020

Esmaspäeval, 17. veebruaril toimub koolis Eesti Vabariigi 102. ja Tartu rahu 100.aastapäevale pühendatud ajaloopäev.

Programm:

5. tunni alguses kell 12.00 kogunemine kooli ees: heiskame riigilipu, 12.a loeb katke Tartu rahuleppest, laulame ühiselt “Jää vabaks Eesti meri” ja “Enne veel kui tõuseb päikene”. Andeka lapse tiitli saajate väljakuulutamine.

6. tund ajalootund kõigile. Sõltumata ainetunnis ja klassist, kõigil temaatiline ajalootund. Samal ajal külalistundi tulevad andma Rein Järvelill, Tarmo Kõuts, Andres Herkel, Lauri Vahtre, Liisi Ploom, Toomas Väli. Külalistundide teemad: Eesti-Vene suhted, Eesti Vabariigi piir, Setumaa ja Tartu rahu; naised Vabadussõjas; Tartu rahu allakirjutamine, Kaitseliit.

III korrusel saab vaadata 10.a koostatud näitust Tartu rahust ning mängida QR-koodi mängu.

Vahetundides kuuleb kooliraadiost Hillar Palametsa ajalootunde.

Rahuga edasi, Eesti!

Ajaloo aktivistide nimel